Dlaczego kurczak jest najpopularniejszym mięsem

Kurczak już od dawna jest najpopularniejszym rodzajem mięsa w naszym kraju, jak i w większości miejsc na całym świecie. Dzięki wielu czynnikom mięso z kurczaka stało się podstawą jadłospisu większości osób. Jednak dlaczego tak się stało? Powody są dość proste, ale jeżeli ich nie znacie – to zapraszam Was do przeczytania tego wpisu.

Kurczak – prosty w hodowli

Kury są bardzo proste w hodowli. Dodatkowo, zamiast mięsa mamy z nich też jajka. Ale to głównie prostota powoduje, że mięso z kurczaka jest takie popularne. W porównaniu do innych zwierząt, takich jak krowy bądź też świnie, to kurami praktycznie w ogóle nie musimy się zajmować poza wypuszczaniem z kurnika i karmieniem.

Do jajek wracając

To, że jajka są bardzo zdrowym i pożywnym pokarmem od wielu lat wie każda osoba. I to też dzięki nim hodowla kur stała się tak popularna. Dzięki temu że jest tyle hodowli kur, w sklepach mamy bardzo tanie jajka.

Niska cena

Ze względu na to że kury są proste w hodowli, oraz mamy z nich mięso i jaja – to na całym świecie hodowli kur możemy znaleźć naprawdę dużo. Są hodowle zamknięte, ściółkowe oraz o wolnym wybiegu. Najpopularniejsze są hodowle zamknięte, gdzie kury trzyma się w klatkach – jednak takie powoli są wypychane z rynku ze względu na warunki jakie w nich panują. Coraz częściej możemy w sklepach spotkać jaja z chowu ściółkowego oraz jaja z wolnego wybiegu. Te ostatnie są najdroższe – ponieważ w porównaniu z hodowlą zamkniętą, wymagają najwięcej pracowników oraz pożywienia, a dają najmniej produktów.

Długi termin przydatności

Mięso z kury oraz jaja, gdy są przechowywane w odpowiednich warunkach, mogą nam starczyć na bardzo długo. Jaja i mięso zazwyczaj przechowujemy w lodówce – i to właśnie gdy będziemy je tam przechowywać, będą zdatne do spożycia przez naprawdę bardzo długi okres czasu. I to wszystko właśnie spowodowało, że mięso z kurczaka stało się najpopularniejszym mięsem.