Korzyści z jedzenia mięsa

W ostatnich czasach za modą podąża dużo osób. Szczególnie popularny jest teraz weganizm oraz wegetarianizm – czyli diety, podczas których nie je się żadnego mięsa. W internecie możemy przeczytać dużo artykułów na temat tego, dlaczego nie powinniśmy jeść mięsa, że składniki odżywcze z mięsa możemy zastąpić innymi posiłkami. Jednak mało osób pisze, dlaczego warto jeść mięso – i to właśnie omówimy w tym wpisie.

Mięso – najlepsze źródło białka

Białko jest bardzo potrzebne naszemu organizmowi. Zakłada się, że osoba niećwicząca powinna spożywać około jednego gram białka na kilogram masy ciała – jednak mało kto spożywa tyle białka. Bardzo pomocne w takiej sytuacji jest właśnie mięso – które tego białka zawiera bardzo dużo. Na przykład mięso z kurczaka zawiera około dwadzieścia gram białka na sto gram – co jest ilością naprawdę dużą.

Mięso zawiera wiele innych potrzebnych składników odżywczych

Mięso jest świetnym źródłem wielu substancji odżywczych, które są potrzebne do tego, żeby nasz organizm mógł funkcjonować w prawidłowy sposób. Jakie są to substancje? Na przykład żelazo oraz przeróżne witaminy. Jeżeli chcecie zapewnić swojemu organizmowi bardzo dużo składników odżywczych za pomocą jednego posiłku – to mięso, połączone z sałatką będzie jednym z najlepszych wyborów.

Mięso nie jest drogie

Mięso nie jest drogie w porównaniu z posiłkami, które musielibyśmy spożywać żeby zapewnić naszemu organizmowi wszystkie potrzebne składniki odżywcze na diecie bez mięsa. Nie ma co się oszukiwać – cena ma bardzo duży wpływ na to, jaki posiłek wybieramy, więc mięso jest bardzo dobrym wyborem jeżeli nie chcemy wydawać na jedzenie małej fortuny.

Mięso jest proste w przygotowaniu

Ten argument można w łatwy sposób obalić tym, że w dzisiejszych czasach praktycznie każdy da radę coś ugotować z pomocą internetu – jednak moim zdaniem prostota też jest ważnym czynnikiem. Mięso jest bardzo proste w przygotowaniu, więc każdy, nawet osoba która nigdy nie miała styczności z gotowaniem, bez problemu da radę przyrządzić smaczny i bardzo pożywny posiłek mięsny.