Posiłki mięsne w restauracjach

restaurant-1233046
W wielu restauracjach na całym świecie możemy znaleźć wiele różnych posiłków mięśnych, z przeróżnych mięś i z przeróżnymi dodatkami. Niektóre z tych posiłków są tak wyjątkowe, że nawet nie wpadlibyście na to, że taka potrawa może istnieć. Oto posiłki mięsne przyrządzane w restauracjach na całym świecie.

Singapurski Satay – „Mięsny Szaszłyk”

Singapur jest wyjątkowym miejscem, z bardzo zróżnicowaną i smaczną kuchnią. Jednym z idealnych przykładów kuchni w Singapurze jest Satay, czyli w uproszczeniu plasterki różnych mięs pokrojone na kawałki i umieszczone na patyczki podobne do tych od szaszłyków, ale wykonane z bambusa. Następnie mięso to jest grillowane i podane z ostrym sosem.

Tajlandzkie sałatki z mięsem i Gai Pad Med Ma Muang

Tajlandzka kuchnia słynie z wielu różnych sałatek, w tym sałatek z mięsem. Jednak są tam też potrawy, które nie są spotykane w innych regionach świata. Przykładem takiego dania jest Gai Pad Med Ma Muang, co na Polski tłumacząc jest kurczakiem z orzechami nerkowca. Tytułowy „Gai Pad Med Ma Muang” stał się ulubionym daniem turystów i możemy go dostać w prawie każdej Tajlandzkiej Restauracji. Polecam!

Hiszpański Bacalao a la Vasca

W prostym tłumaczeniu Bacalao a la Vasca oznacza dorsza z pomidorami. Jest to bardzo smaczne, a zarazem popularne danie w niektórych rejonach Hiszpanii. Może ono brzmieć na bardzo proste, ale moim zdaniem jest to jedno z najsmaczniejszych dań hiszpańskiej kuchni.

Rybie mięso w Brunejskiej kuchni

Sułtanat Brunei jest krajem muzułmańskim, przez co ludzie zamieszkujący to państwo nie spożywają w ogóle wieprzowiny ze względu na wyznawaną religię. Kraj ten położony jest na wyspie, przez co posiada bardzo łatwy dostęp do wody. Zaskutkowało to powstaniem wyjątkowej i bardzo smacznej kuchni, która oferuje wiele różnych posiłkow przygotowanych z ryb. Nie każdy lubi dania rybne, ale moim zdaniem są one bardzo pyszne i jeśli szukamy kraju, w którym dostaniemy przeróżne posiłki z rybiego mięsa to Sułtanat Brunei jest miejscem do którego podróż jest obowiązkowa.