Trufle czekoladowe jako ekskluzywny smakołyk

trufle czekoladowe

Od małego uwielbiamy podjadać czekoladowe produkty. Zaczynaliśmy od małych czekoladek w pazłutkach, próbowaliśmy całe tabliczki czekolady, a nawet zajadaliśmy pralinki. Jednak czy komuś z was przyszło już spróbować zasmakować prawdziwych trufli? Ponieważ trufle czekoladowe określa się jako jedne z najlepszych czekoladowych wyrobów. Przynajmniej co niektórzy tak uważają. A jak jest naprawdę z tymi truflami?

Czym są trufle?

Może wstępnie zacznijmy od mini historii ich powstania. Mówi się że powstały one w skutek przypadku, gdy jeden z praktykantów mistrza kuchni pomylił kotły podczas wlewania gorącej śmietanki. W skutek tego powstała gęsta mieszanina, która po uformowaniu z niej kulki i obtoczeniu w proszku kakaowym stworzyła pierwszego trufla.
Części z was nazwa trufle może kojarzyć się z grzybami. Otóż nie bez powodu je właśnie tak nazwano, ponieważ kształtem i rozmiarem bardzo przypominają grzyby o tej samej nazwie. Jednak na szczęście to zupełnie co innego. Trufle czekoladowe przede wszystkim są dość że tak to nazwę „ekskluzywnym” produktem czekoladowym – ich delikatność jest jak płatki róży kołyszące się na wietrze.

Co sprawia że trufle są tak unikalne?

To właśnie ich specjalna masa z której są wytwarzane sprawia że trufle są tak dobre i zarazem cenione. Ta masa to ganasz, który powstaje właśnie poprzez wymieszanie gorącej śmietanki wraz z rozpuszczoną czekoladą. Warto też zwrócić uwagę że trufle często wypełnione są nadzieniami. Najczęściej spotkać można ze smakiem alkoholu, a dokładniej rumu. Chociaż występują też trufle z nugatem. Jednak że poza ich wnętrzem, liczy się też to co jest na zewnątrz. Trufle zawsze w czymś są optaczane. Bez względu na to czy są to wiórka kokosowe, proszek kakaowy czy mini kawałki orzechów, to każdy trufel staje się ideałem czekoladowego smaku.

Gdzie je dostać?

Najłatwiejszym i zdecydowanie najlepszym sposobem na spróbowanie takich trufli są sklepy czekoladowe lub bary czekoladowe. To właśnie tam znajdziemy setki różnych odmian i rodzai czekolad nawet tych najtrudniejszych do zdobycia. Zwykle na wystawie za szklanymi ladami będzie można dostrzec rzędy poustawianych obok siebie trufli, pralinek i innych czekoladek. Tak więc na co się zdecydujesz będzie zależeć tylko od ciebie.