Czy powinniśmy jeść mięso?

steak-1323125

Dla wielu osób mięso jest czymś zakazanym. Z każdym miesiącem coraz więcej osób przechodzi na wegetarianizm lub nawet weganizm, ponieważ twierdzi że mięso jest niezdrowe dla ludzi. To fakt – mięso w dużych ilościach jest dla nas niezdrowe, ale w końcu tak jest ze wszystkim. W tym artykule dowiecie się, czy powinniśmy jeść mięso.

Powody przemawiające za jedzeniem mięsa

Pierwszym, najważniejszym powodem który przemawia za jedzeniem mięsa jest to, że mięso posiada dużo witamin i białka dzięki czemu możemy w łatwy sposób poprawić swoje zdrowie. Jest to też szczególnie ważne dla sportowców i kulturystow, ponieważ białko jest głównym składnikiem mięśni. Kolejną zaletą mięsa jest to, że jest tanie i proste w przygotowaniu dzięki czemu możemy bardzo łatwo i szybko się najeść. Jest też smaczne (chociaż to kwestia gustu), przez co idealnie nadaję się na wszelkiego rodzaju obiady lub przyjęcia.

Powody przemawiające za nie jedzeniem mięsa

W dzisiejszych czasach większość mięsa pochodzi z zamkniętych hodowli – czyli miejsc, w których zwierzęta są trzymane w bardzo złych warunkach w niewoli. Ludzie przechodzą na wegetarianizm lub weganizm, bo chcą zaprotestować przeciwko nieludzkiemu traktowaniu zwierząt. Inni ludzie nie jedzą mięsa, lub jedzą go mało ze względu na to że jest ono „niezdrowe” lub są na mięso uczulone.

Werdykt

Mięso samo w sobie nie jest niezdrowe – ale w dużych ilościach może już być dla nas szkodliwe, szczególnie jeśli nie potrzebujemy nadwyżki białka lub innych witamin. Dodatkowo, w sporych ilościach może też spowodować nadwagę. Ale każda skrajność jest zła – będąć skrajnym w drugą stronę, czyli w ogóle nie jedząc mięsa narażamy się na różne choroby i powikłania z tym związane. Co prawda da się zastąpić wszystko to, co zawiera w sobie mięso ale wymaga to bardzo dużo czasu i jest okropnie drogie, przez co nie każdego na to stać. Moim zdaniem powinniśmy jeść mięso, ale nie za dużą ilość, ani nie za małą. Żeby wiedzieć, ile powinniśmy jeść mięsa powinniśmy udać się do dietetyka.