Presja idealnej kuchni – czy aby na pewno?

Gotowanie jest dziś na czasie, a w okół jest mnóstwo inspiracji kuchennych. Z jednej strony zachęcają nas, do bywania w kuchni, z drugiej czasami ustawiają poprzeczkę zbyt wysoko. Wyretuszowane zdjęcia idealnie zaserwowanych posiłków mają niewiele wspólnego z rzeczywistością. Prawdziwe życie to domowy posiłek zjedzony w gronie najbliższych. Pokazujemy sytuacje, które pomogą odrzucić tę presję. Ułatwią przygotowanie posiłków na małej przestrzeni, pokażą jak odświeżyć wynajmowaną kuchnię, lub po prostu stworzyć miejsce, które zainspiruje do kuchennych szaleństw.

Imprezy na pełnym luzie

Wyobraź sobie takie przyjęcie: stoisz z przyjaciółmi w kuchni, rozmawiacie i żartujecie do późna w nocy. Bez biegania w poplamionym fartuchu, bez ataków paniki na sam dźwięk dzwonka do drzwi. To niezobowiązujące spotkanie, bez stresujących oczekiwań. Przyjęcie, na którym żaden z gości nie obrazi się, jeśli włączysz go w kuchenne przygotowania. Wspólne gotowanie w przyjaznej i swobodnej atmosferze. Spotkanie bez presji, na którym ty też możesz poczuć się jak gość.

Gotuj się do akcji

Blat kuchenny jest trochę jak czas, podróże czy miłość – zawsze chciałoby się go mieć więcej. Gdy nie jest to możliwe, warto skorzystać ze wskazóek naszych ekspertów. Dzięki nim odkrywanie kulinarnych talentów w małej kuchni może być dużo łatwiejsze. Profesjonalni kucharze najpierw przygotowują wszystkie składniki, aby podczas gotowania zaoszczędzić miejsce i czas – Francuzi mówią na to mise een place. Przeznacz 10 minut na pokrojenie wszystkich składników, rozłóż niezbędne przybory, a gotowanie od razu będzie dużo przyjemniejsze.

A teraz poproszę stolik dla jednej osoby

To dziwne, że jedzenie w pojedynkę cieszy się tak złą sławą, skoro wielu z nas naprawdę to lubi. Możesz jeść w spokoju i cieszyć się cichym towarzystwem książki, komputera lub ulubionego programu. I nie musisz wcale siedzieć przy małym stole. Duży stół pozwala wszystko wygodnie porozkładać gdy spędzasz wieczór we własnym towarzystwie, a gdy wpadnie do ciebie kilkoro bardziej rozmownych znajomych, od razu masz dla nich więcej miejsca.