Jak w prosty sposób przygotować śniadanie wielkanocne? Czekoladki na Wielkanoc i nie tylko

Nie każdy ma czas i ochotę na to, by przygotowaniami do Wielkanocy zajmować się już w lutym czy marcu. Niektórzy wręcz muszą robić wszystko na ostatnią chwilę. A na szczęście skutki tego nie muszą być wcale opłakane. Potrawy wielkanocne na ogół są zresztą potrawami prostymi, znacznie mniej wymagającymi od dań bożonarodzeniowych. Niektóre z nich można przygotować nawet w dniu samych świąt. Nie trzeba więc miesiącami tkwić w kuchni i wszystkiego później składować, aby urządzić wspaniałą Wielkanoc dla bliskich. Do takiego śniadania możemy też dokupić smaczne czekoladki na Wielkanoc.

Szybkimi daniami będą zwykle te dania, których przygotowanie przeciętnej osobie o podstawowych umiejętnościach kulinarnych zajmie nie więcej niż jedną godzinę (to czas przeznaczone na jedną potrawę). Obecnie nikt już przecież nie chce tracić czasu na jakieś specjalne i długotrwałe przygotowania świąteczne. Dawniej były one wręcz częścią świąt, dziś stały się zbyteczne i niepotrzebne. W Wielkanocy najważniejsza powinna być ta możliwość spotkania się z całą rodziną, przyjaciółmi i bliskimi. Potrawy na Wielkanoc to tylko dodatek, dlatego nie trzeba aż tak bardzo się nimi przejmować, choć oczywiście coś na tym stole wypadałoby ułożyć. Można też po prostu kupić smaczne słodycze w motywach wielkanocnych. Czekoladowe figurki, jajka i różne czekoladki już od lat są symbolem Wielkanocy.

Urlop by przygotować śniadanie wielkanocne? Lepiej kupić czekoladki na Wielkanoc

Oczywiście istnieją takie osoby, które specjalnie z myślą o przygotowaniach świątecznych biorą sobie tygodniowy lub kilkudniowy urlop, by wszystkim na spokojnie się zająć. Jeżeli czerpią z tego radość, jest to jak najbardziej w porządku. Jeżeli jednak robią to tylko z powodu odczuwalnej presji narzucanej przez społeczeństwo albo pewne polskie tradycje, warto by było zastanowić się nad słusznością takiej decyzji. Czy nie lepiej zostawić sobie ten urlop na lato i wyjechać na wakacje z rodziną, nawet kosztem przygotowania wyłącznie jednej sałatki czy jednej odmiany wędlin?

Aby w prosty sposób przygotowywać potrawy wielkanocne i samą Wielkanoc, należy przede wszystkim zmienić swój sposób myślenia i podejście do różnego rodzaju świąt. Okres wielkanocny nie musi polegać na ciągłym jedzeniu i raczeniu podniebień coraz to bardziej wymyślnymi potrawami. Można go spędzić zupełnie inaczej, traktując potrawy wielkanocne i czekoladki na Wielkanoc wyłącznie jako uzupełnienie wspaniałego czasu spędzanego z bliskimi.