Upominek na Mikołaja – lekko ponad miesiąc

upominek na mikołaja

W grudniu pierwszym świętem na jakie wyczekują dzieci są mikołajki obchodzone 6 grudnia. W polskich domach tradycje są różne. Niektóre dzieci otrzymują tylko prezenty w mikołajki, inne otrzymują w tym dniu tylko drobne upominki, a większe prezenty pod choinkę, a inne w obu dniach są obdarowywane po równo. Niewątpliwie jest to dzień pełen radości, słodkości i śmiechu. Upominek na Mikołaja powinien być skierowany głównie na zachcianki dziecka, aby spełnić jego najskrytsze marzenia z całego roku. Może on być zostawiony w butach na korytarzu, w kapciach pod łóżkiem albo w specjalnej skarpecie. Jest to bardzo ciekawy pomysł, ponieważ wprowadza element niespodzianki do całego wydarzenia.

Słodki upominek na Mikołaja

Dzieci zawsze dostają w tym dniu całą masę prezentów, jedne bardziej udane, inne mniej. Bawią się nimi, cieszą i dokazują. Jednak, nieważne jak świetną zabawkę im kupimy, nie możemy zapomnieć o słodkościach. Dzieci uwielbiają podczas zabawy przegryzać coś słodkiego, zwłaszcza w tym dniu, który jest specjalnie dla nich. Dlatego do paczki z prezentem dołączmy słodki upominek na Mikołaja w postaci czekolady, cukierków, batoników i innych popularnych słodkości. Nie starajmy się oszczędzać ani ograniczać, to jeden z niewielu dni w roku, kiedy możemy dziecku pozwolić na takie szaleństwo. Wybierzmy ulubione marki słodyczy naszych dzieci, być może warto dołączyć jakieś nowości, jednak pamiętajmy, z banana czy jabłka nasze dziecko nie będzie zadowolone. To koniecznie musi być jakiś słodki rarytas!

Mikołajki są tylko dla dzieci?

Oczywiście, jest to święto, na którym korzystają głównie dzieci. Jednak nie zapominajmy o sobie, każdy może sobie sprawić w tym dniu prezent i podarować go drugiej osobie. Taka jest idea tego święta, aby obdarowywać innych. Nie muszą to być duże ani kosztowne prezenty, a drobne upominki, często mające większą wartość sentymentalną niż materialną. Rzecz jasna, świetnie sprawdzą się tu także słodycze czy pójście do kawiarni i zjedzenie muffinki w kształcie czerwonej czapki Mikołaja.